Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Rus turistlerin yeni gözdesi ‘Mardin’

0

Rus turizm acenteleri gezi noktalarını belirlemek ve kültürünü tanımak için Mardin’e geldi.

Rusya’da yapılan Mardin tanıtımının ardından çok sayıda Rus turistin kente gelmek istemesiyle turizm acenteleri gezi noktalarını belirlemek ve kültürünü tanımak için 50 kişilik kafile ile kente geldi.

“YAVAŞ YAVAŞ TOPARLANMA SÜRECİNE GİRDİK”

Rus tur operatörlerinin Mardin’e geldiğini belirten Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Gürgör, Rus turistlerin kente gelmeye başladığını söyledi. Gürgör, “Mardin satışı online olarak açıldı. Rusya kültür ve turizme önem veriyor. Mardin’imiz için bu konuda hakikaten mutluluk verici. Koronavirüs nedeni ile Mardin ve dünyadaki turizm sıkıntıya girmişti. Son dönemlerde yavaş yavaş bir rahatlama sürecine girdik.” dedi.

“RUS PAZARI ÇOK CİDDİ BİR PAZAR”

Rus pazarının çok ciddi bir pazar olduğunu bildiklerini ifade eden Gürgör, “Şu anda da Mardin’e ciddi bir yabancı ve yerli turist akını başladı. Özellikle de Rusya’dan gelmeleri bizi mutlu ediyor. Mardin’i keşfetmeleri mutluluk verici bizim için. Kasimiye Medresemizde girişleri yapıldı. Özellikle tur operatörleri bu bölgeyi güzel bir şekilde gezip kendi gözleriyle görüp rahatlıkla kendi operatör ve web sayfalarından online bir şekilde satışa alacaklar” diye konuştu.

Bir önceki “Turizm sektörü 15 milyar dolarlık borç yükü altında” başlıklı yazımızda Sektör hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.