Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Pegasus CEO’su Öztürk: En yoğun yazı geçirdik

0

Dünyanın dört bir yanından havacılık temsilcileri, pandemiden sonraki ilk yıl sektörün durumunu değerlendirmek üzere Dünya Havacılık Festivali için Lizbon’da bir araya geldi. Festivale katılan havayolları arasında Pegasus, EasyJet ve Wizz Air Holdings gibi şirketler yer aldı.

“İNTİKAM TURİZMİ SONA ERDİ”

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, Dünya Havacılık Festivali’nde sektördeki son gelişmeleri değerlendirdi. Pandemi sebebiyle iki yılı bulan kapanmalardan sonra dünyaya yayılan seyahat hareketleri “intikam turizmi” olarak adlandırılmıştı. Bu kavrama değinen Öztürk, “İntikam turizmi sona erdi ancak bu talebin azalacağı anlamına gelmiyor.” dedi.

YAKIT TÜKETİMİNİN YÜZDE 45’İ BU YIL İÇİN HEDGE EDİLDİ

Öztürk, Eylül ve yaz aylarındaki güçlü seyahat isteği nedeniyle talebin devam ettiğini belirtirken, Pegasus’un bugüne kadarki en yoğun yazını geçirdiğini ve yakıt tüketiminin yüzde 45’inin bu yıl için hedge edildiğini açıkladı. Sektör yoğun yaz seyahat sezonunda patlama yaşarken pandemiden miras kalan bazı sorunlar devam ediyor. Tedarik zincirindeki aksaklıklar, yeni uçaklara talebin yüksek olduğu bir dönemde uçak üretiminin sekteye uğraması ve kurumsal seyahatlerin birçok havayolunun beklediğinden daha yavaş bir hızda gerçekleşmesi bu sorunlar arasında gösteriliyor.

patronlardunyasi.com

Bir önceki Macaristan'da KKTC Turizm Tanıtımı Yapıldı başlıklı yazımızda Budapeşte hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.