Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Pandemi sonrası Kuzey Kore’den ilk uluslararası uçuş

0

Kuzey Kore’de Covid-19 salgını sonrası ilk uluslararası uçuş gerçekleştirildi. Bugün başkent Pyongyang Sunan Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan devlete ait Koryo Havayolları’nın JS151 sefer sayılı 210 yolcu kapasiteli Tupolev Tu-204 uçağı yerel saatle 09.16’da Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’na indi.

Uçakta bulunan yolcuların kim olduğu ya da uçağın kaç yolcu taşıdığı bilinmezken, seyahat acentesi Koryo Tur tarafından yapılan açıklamada, Çin’e giden Kuzey Kore vatandaşlarının evlerine dönebilmeleri için Pyongyang-Pekin güzergahının yeniden açıldığı belirtildi.

Pyongyang’dan kalkış yapan uçağın Çin’e varmasının ardından yerel saatle 13.05’te Çin’den Kuzey Kore’ye de bir sefer gerçekleştirildi.
Pyongyang’a inen uçaktaki yolcu sayısının da bilinmediği belirtilirken Pekin Havalimanı’nda yakasında Kuzey Kore bayraklı çok sayıda yolcu bulunduğu kaydedildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada ise, Covid-19 salgını nedeniyle sınırların kapatılmasının ardından durdurulan Pekin uçuşlarının 3,5 yıl sonra yeniden başladığı duyuruldu.

Bir önceki Corendon Airlines, Antalya'nın da en büyük şirketi oldu başlıklı yazımızda 500, Araştırması ve Corendon Airlines hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.