Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Mavi Yolculukla Tekne Tatili…

0

Farklı zevklere ve bütçelere uygun farklı tatil seçenekleri ve konaklama türleri var. Bunlardan biri de günümüzde giderek daha popüler hale gelen masmavi denizde tekne kiralama ya da yolculuk. Tekne tatili, normal 5 yıldızlı otel, resort ve tur paketlerinden farklı olarak doğa ile uyum içinde özel bir deneyim sunar.

Mavi yolculukta tatil yapmaya karar verirken, güvenlik ve konforu sağlamak için tekne hayatı ve tekne kuralları hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Rezervasyon yapmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şeyden bahsedeceğiz. Yelken tatilinizi kiminle seyahat edeceğinizi seçerek planlamaya başlayabilirsiniz. Bu gezide birlikte gideceğiniz kişiler, tek bir yerde birlikte çok fazla zaman geçireceğiniz için huzurlu ve mutlu bir konaklama açısından çok önemlidir. Gezilerinizi de yola çıkmadan önce planlamalısınız. Bu nedenle, seyahat ederken kısa sürede daha fazla yer görebilirsiniz.

Tekne Tatilinde Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Beslenme, tatil planlarken karar verilmesi gereken bir diğer önemli konudur. Yemeğiniz fiyata dahil değilse, önce bir alışveriş listesi oluşturmanız gerekir. Ayrıca kaptanın yardımıyla bir liste oluşturabilirsiniz. Listenizi oluştururken sıcak yaz günlerinde hafif ve serin atıştırmalıklara öncelik vermenizde fayda var. Gemiden inmeden önce alışveriş yapabilir veya mürettebattan listedeki ürünleri satın almalarını isteyebilirsiniz.

Yüzme, dalış ve kayak gibi çok çeşitli aktiviteler yelken tatilinizi daha keyifli hale getirebilirken, tekne tatili size birçok fırsat sunar. Gerekli su sporları malzemeleri yatlarda ve guletlerde bulunabilir. Gitmeden önce kaptandan bilgi istemeyi unutmayın! Su sporlarının yanı sıra yol boyunca birbirinden güzel sahil kasabalarını ziyaret edebilir veya keşfedilmeyi bekleyen birçok fırsat sunan bir mavi yolculuk ile tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Bu noktaları konaklamanızdan önce hızlı bir analizle değerlendirerek hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmalısınız. Tüm bunların dışında yelken tatiliniz boyunca kitap okuma, masa oyunları ve balık tutma gibi eğlenceli ve dinlendirici aktiviteler de yapabilirsiniz. Bir otel konaklamasından farklı olarak, her gün farklı bir koyda güne başlayabilirsiniz. Tekne tatili sizi doğa ile iç içe yaşamaya davet eder.

Mavi Tur Burada sizin tekne tatili planlarınıza profesyonelleriyle yardımcı olmaktadır. En uygun tekne tatili planlamasını sağlamaktadır.

Tekne Kiralarken Neler Sizler İçin Önemlidir?

Mavi Tur Burada tekne tatili planlarınızda sizler için nelerin önemli olduğunu araştırmaktadır. İstekleriniz ve talepleriniz doğrultusunda en uygun tekne tatilini planlamaktadır. Özellikle nasıl bir tekne istediğinizi anlamak bu noktada çok önemlidir. Şu soruların cevapları nasıl bir tekne istediğinizi ortaya çıkaracaktır.

  • Teknenin ebatları sizler için önemli midir? Uzun veya geniş olması gibi şartlarınız var mıdır?
  • Teknede mürettebat ister misiniz?
  • Teknenin kabin konforu nasıl olmalı? Lüks bir kabin istemekte misiniz?
  • Teknenizde su sporları istiyor musunuz?
  • Tekne tatilinizde ekstra etkinlikler istemekte misiniz?
  • Teknenizde standart bir şekilde yemek, deniz ve güneşin tadını mı çıkaracaksınız? Yoksa çeşitli parti veya organizasyonlar düşünüyor musunuz?
  • Misafirleriniz çocuklu ise çocuklara özel aktiviteler de istemekte misiniz?
  • Rotayı bizlerle birlikte hazırlamak ister misiniz?

Gibi sorularla ne tarz bir tekne tatili istediğinizi öğreniyoruz. Ve bu doğrultuda www.maviturburada.com olarak sizlerin her bir isteğini yerine getirmekteyiz. Profesyonellerimiz sayesinde hiçbir eksiğiniz olmadan tatilinizin tadını çıkarabilmektesiniz.

Bir önceki Birleşik Arap Emirlikleri Aşılılara Açılıyor başlıklı yazımızda Aşı ve Turi̇zm hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.