Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Liposuction ve Estetik Yöntemleri Nelerdir? – Dr. Salih Onur Basat

0

Son zamanların yaygınlık kazanan estetik operasyonları arasında liposuction yer alır. Bu operasyonla sıkı ve gergin bir karın bölgesine sahip olmak böylece hayal olmaktan çıkar.Güzelliğinizi daha rahat bir şekilde liposuction ile ortaya koyabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Toplum dilinde yağ aldırma işlemi olarak bilinen liposuction vücutta biriken yağların operasyon ile alınması işlemidir. Bu işlem sayesinde yağ dokusundan kurtulur ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Kilo vermekte zorlanıyor, yağ oranınız vücudunuza göre fazla ise liposuction yaptırmanız şarttır. Ancak bu şekilde yağlarınızdan arınabilirsiniz.

 

Çünkü bazı kişiler için gerek genetik kaynaklı gerekli kişiden kaynaklı olarak kilo verip yağlardan kurtulmak oldukça zorlayıcı olur. Bunun için liposuction yöntemi oldukça gerekli ve faydalı bir işlemdir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Lazer liposuction, ultrasonik liposuction ve ıslak teknik ile liposuction olarak 3 tür yöntemi vardır. Hastaların ihtiyacı olan tekniğe göre uygulama yapılır.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction yaptıran birisi işlem sonrasında hafif ve yağsız gıdalar tüketmelidir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme düzenine geçmelidir.

 

Ayrıca en az bir hafta süreyle istirahat ederek sonrasında hayatına devam etmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sarkan vücudunuz varsa, doğum ile birlikte kilo alımınız devam ettiyse karın germe ameliyatı yaptırarak düz bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

 

Gerginleşecek alana kalemle çizikler atılarak açılan kesilerden fazlalık deriler alınır ve gerginleştirme işlemi yapılır. Hastaya genel anestezi uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Hızlı kilo alıp veren kişilere, obez grubuna giren kişilere, genlerden gelen esnek bir deri yapısına sahip olan kişilere karın germe ameliyatı yapılır.

 

Karın germe ameliyatı için kişinin en az 18 yaşını doldurmuş olması da gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Kişiler karın germe ameliyatı sonrasında en az 2 hafta istirahat etmelidir. Spor ya da herhangi bir iş ile meşgul olmaya çalışmamalıdır. Verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

 

En az 3 gün duş alınmaması gerektiği hastaya önceden haber verildiği için duşa girilmesi de yasaklananlar arasında yer alır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Zor bir işlem olmayan karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci çok da uzun değildir. 2 hafta yatak istirahati önerilir.

 

Bunun haricinde dikişler alınana kadar dikkatli olmakta fayda vardır. 10 günde dikiş alındığı görülür.

Annelik Estetiği Nedir?

Bebek dünyaya getiren kadınlara yağ aldırma, meme dikleştirme ya da meme küçültme, karın bölgesini germe gibi işlemlerin yapılmasına annelik estetiği denir.

Annelik Estetiği Kimlere Uygundur?

Doğum yapmış, bebeğini emzirmiş tüm kadınlar annelik estetiği yaptırmak için uygun kişilerdir. Hamilelik döneminde alınan kilolar, vücutta oluşan çatlaklar ve sarkmalar bu estetiği annelere zorunlu hale getirir.

Annelik Estetiği Sonrasında İyileşme Nasıl Olur?

Annelik estetiği yaptıran kişi için iyileşme süresi biraz uzundur. Yaklaşık 2 hafta süreyle bir iş yapması beklenilmez. Hastaneden aynı gün taburcu olsa da dikkatli bir hayat sürmesi tavsiye edilir.

 

Kanama, bulantı ya da baş dönmesi gibi durumlar genellikle kişide gözlenmez. Olası bir durum halinde ise hasta gözlem altında tutularak hastanede tedavi olması sağlanır.

Annelik Estetiği Hangi Operasyonları İçerir?

Her kadın annelik sürecinden geçmekle birlikte vücudunda birtakım değişiklikler de meydana gelir.

 

Bunlardan biri olan annelik estetiği de pek çok çeşitli operasyonu içerir. Karın germe, labioplasti, liposuction, meme küçültme ve dikleştirme işlemleri annelik estetiği operasyonları arasında sayılır.

https://www.salihonurbasat.com/

Bir önceki Hac acenteleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretini bekliyor başlıklı yazımızda Acenteleri, Hac Ve Umre ve Suudi̇ Arabi̇stan hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.