Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Kuşadası’nda zamana yolculuk müzesi

0

Kuşadası Belediyesi tarafından açılan ‘Mineral ve Fosil Müzesi’, içinde bulundurduğu Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerine ve zaman dilimlerine ait birbirinden ilginç fosil ve mineral örnekleriyle ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Kuşadası’nda Yıldırım Caddesi’nde bulunan iki katlı tarihi binanın Kuşadası Belediyesi ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) iş birliğinde restore edilmesiyle açılan Mineral ve Fosil Müzesi, bünyesinde zengin bir doğa tarihi koleksiyonu barındırıyor.

Mineral ve Fosil Müzesi’nde tarih öncesi dönemden kalma mamut dişi fosili, kömürleşmiş denizlalesi fosili, taşlaşmış kalamar fosili gibi ilginç örneklerin yanı sıra yakut, elmas, altın, ametist ve kuvars gibi kıymetli ve yarı kıymetli mineraller de sergileniyor. Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışması’nda Doğa Tarihi Müzeleri kategorisinde ödüle layık görülen Mineral ve Fosil Müzesi, ayrıca doğal taş ve minarelerden yapılmış tamamı el işi objelere de ev sahipliği yapıyor.

MÜZELER SOKAĞI’NIN İLK HALKASI

Kuşadası Belediyesi’nin kentte var olan müze eksiğini gidermek ve ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlere yeni turizm rotaları sunmak amacıyla açtığı Mineral ve Fosil Müzesi, Başkan Ömer Günel tarafından yaşama geçirilecek olan Müzeler Sokağı projesinin de ilk halkasını oluşturuyor. Hafta içi her gün 08.30-17.30 saatleri arasında ziyarete açık olan Mineral ve Fosil Müzesi ücretsiz olarak gezilebiliyor.

Bir önceki İstanbul Çinli Turistlere Hazırlanıyor başlıklı yazımızda Aksu, Çin ve Çinli Turist hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.