Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Gençler, Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelere ücretsiz girecek

0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 18 yaşındaki gençlerin Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz gireceğini söyledi.

Bakan Ersoy’un paylaşımı şöyle: “Gençlerimize müjde! Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce müjdesini verdiği GençKart uygulamasını bugün başlattık. Gençlerin her daim yanında olan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasından Devlet Tiyatrolarımıza, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüzden Devlet Opera ve Balesi ile Atatürk Kültür Merkezine, kültür ve sanat kurumlarımızda sahnelenecek etkinliklerimizden gençlerimiz, bir kereye mahsus olmak üzere, ücretsiz yararlanabilecek. 18 yaşındaki gençlerin bir yıl boyunca kullanabileceği bu kültür ve sanat projemiz ile Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerleri de ücretsiz olacak. Gençler, GençKart başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.”

Bir önceki Marmaris’te yeni sezon 15 Mart’ta açılıyor başlıklı yazımızda Bir, Marmari̇s ve Mi̇safi̇r hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.