Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Gastronomi turizmi semineri başlıyor

0

Akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından ele alınacak gastronomi turizmini ilgilendiren konular irdelenerek, katılımcılara bilgi aktarılacak. Seminere Seyahat Acentesi çalışanları, Turist Rehberleri, Gastronomi ve Turist Rehberliği Bölümü öğrencileri ile belediye ve İl Turizm Müdürlüğü‘nden birer temsilci katılacak.

Seminer sonunda; konuşmaların video olarak düzenlenmesi, konuşmaların deşifre edilmesi ve kitap haline getirilerek üniversitelerin turizm ve gastronomi bölümlerine iletilmesi de hedefleniyor. Farklı oturumlarda yapılacak konuşmaların görüntülü kayıtları, daha sonra da izlenmek üzere derneğin web sitesinde video formatında yayınlanacak.

“TURİZME KATKI SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ”

Seminerin Türkiye’de ilk kez yapılacağını, Gastronomi Turizmi Semineri’nin katma değeri yüksek turizm yapma konusunda faydalı olacağını belirten dernek başkanı Serdar Çelenk seminer hakkında “Seminerin amacı İzmir’in turizmde kullanabileceği en önemli özelliklerinden biri olan gastronomi zenginliklerini, bırakın yabancıları bizler de yeterince tanımıyoruz. Özellikle liman ve göç kenti olmasından kaynaklanan, 8 bin 500 yıllık birikime dayanan yemek kültürü birikiminin atıl bırakılması kentimiz ve ülkemiz turizmi adına bir kayıptır. Bu değerlerin ortaya çıkartılması, parlatılması, katma değeri çok yüksek olan gastronomi turizmine yönelik değerlendirilmesi için planladığımız seminer tam da buna katkı sağlamayı amaçlamaktadır.” dedi.

Bir önceki Gastronomi turizminin önemli isimleri FSUMMIT'de buluşuyor başlıklı yazımızda Dünya, gastronomi ve Otel hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.