Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Aydın Yaşayacak: “Oteller ayakları yere basan ve dengeli fiyatlandırma yapmalı”

0

Antalya Turizm Fuarı’nın, Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı / NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz’un moderatörlüğünü yaptığı “CIS Pazarı için 2024” başlıklı panelinde FIT Holiday Genel Müdürü Tuncer Emrullah, Time Services Global Genel Müdürü Sezgin Özer, Best Servis Travel CEO’su İkram Nizam ve Loti CEO’su Aydın Yaşayacak konuştu.

Loti CEO’su Aydın Yaşayacak 2023 sezonu ile ilgili olarak, “2022’de öyle bir sezon geçirdik ki. ‘Bu Ruslar nereye gidecek ki, ille de Türkiye’ye gelecekler’ algısına kapıldık ve fiyatlarımızı artırdık. Bun da yaşam maliyetleri ve enflasyon oranları da etkili oldu. Maldivlerdeki oteller fiyatlarını enflasyona yönelik şekilde artırdı. Hiçbiri yüksek oranda artış yapmadı. Kazançları bu oldu. Biz aynı paketi çok daha fazla fiyata onlara sunduk ve bu noktada güven kaybı da oluştu. Gelecek sezon için oluşturacağımız intiba daha önem kazandı. Otelci dostlarımızın ayakları yere basan ve dengeli bir fiyatlandırma yapmaları çok daha iyi olacaktır” değerlendirmelerini yaptı.

Tayland, Maldivler ve Dubai gibi rakiplerin yaninda, premium market icin Seyseller ve Bali’nin de eklendiğini belirten Yaşayacak, “Çünkü artık bu destinasyonlarda CIS pazari birinci pazar. Bunlara hazırlıklı olmalıyız. Otelcilerimizle bu durumu paylaştık. Bali ve Seyşeller destinasyon olarak kendilerini çok iyi bir şekilde pazarlıyorlar. Biz bu noktada hala eksiğiz ne yazık ki. Destinasyon yerine otel ön plana çıkıyor. Bodrum, bir destinasyon olarak kendini öne çıkarmayı kısmen başarmış durumda. Bodrum’u iyi bir şekilde sentezleyip incelememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir önceki Martı Hotels & Marinas ailesi 100. yılı coşku ile kutladı başlıklı yazımızda 100. Yıl, Bir ve Cumhuriyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.