Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

AB Seyahat Listesini Güncelledi

0

 

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesini güncelledi.

AB Konseyinden yapılan açıklamaya göre, “zorunlu olmayan” seyahatler için uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasının “tavsiye edildiği” ülkeler listesi yenilendi.

AB üyesi ülkelere tavsiye niteliği taşıyan listeye göre, salgın tedbirleri kapsamında geçen yıl tamamen kapatılan AB dış sınırları Japonya dışında Avustralya, İsrail, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore ve Tayland’a kademeli olarak açılabilecek.Ayrıca AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çin’e de sınırlar açık olabilecek.

Türkiye, yeni listede yer almadı

Listede yer almayan bütün ülkelere seyahat kısıtlamasın devam edeceği belirtilirken, Türkiye, yeni listede yer almadı.AB, kısıtlamaların kaldırılacağı ülkeleri belirlerken söz konusu ülkelerdeki salgın durumunu, Covid-19 salgınına karşı o ülkede alınan tedbirleri ve ülkelerle ilgili bilgilerin ve verilerin güvenilirliğiyle mütekabiliyet unsurunu göz önünde bulunduruyor.

 

Bir önceki Antalya Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu Oldu başlıklı yazımızda Antalya, Görev ve İçi̇n hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.